Podzim 2008- Hodnocení

Podzimní část sezóny


Mladší přípravka B (ročník 2001) III. třída, městský přebor sk. B.


Dne 31.8.2008


Téměř nový tým mladší přípravky B nastoupil k prvnímu mistrovskému utkání soutěže, městského přeboru mladších přípravek. Kluci se viděli poprvé a ještě se ani neznali.


První zápas jsme hráli doma s týmem ze Slatiny. Atmosféra před zápasem nebyla moc pozitivní. Správce se nám opozdil, hřiště nebylo nachystané a já až do poslední chvíle nevěděla, kdo vlastně bude hrát. V 9:00 hod. bylo o všem rozhodnuto. Zápas začal.
31.8.2008 ČAFC - Slatina
Nastoupili jsme v sestavě: Jan Truksa - brána, Ondřej Smažil, Tomáš Zukal, David Maleninský, Štěpán Langer, Vojtěch Chasák, David Večeřa, David Řezník, Martin Dlapa.


Do zápasu jsme vletěli po hlavě, ale po chybě v obraně jsme dostali gól na 0:1. Netrvalo dlouho a Večeřa zápas srovnal na 1:1. Po srovnávajícím gólu jsme hráli zbytek zápasu na půli soupeře. Zápas skončil 7:3. Góly: Večeřa 4, Dlapa 2, Řezník1
6.9.2008 1.FC Brno - ČAFC


Druhý zápas se hrál na Srbské. Sraz byl na Srbské před hlavním stadionem ligového týmu. Byli jsme posláni do šaten přímo na stadiónu, což je pro kluky veliký zážitek. Vidět šatnu, kde se převlékají fotbalisti, které sledujeme v televizi.


Po fotbalové stránce se nám zápas vůbec nevydařil. Sice jsme vyhráli 9:0, ale s výkonem v prvním zápase se to nedalo srovnat.


Sestava: Truksa Jan, Smažil Ondřej, Macháček Felix, Čapek Tomáš, Zukal Tomáš, Langer Štěpán, Maleninský David, Kancler Richard, Chasák Vojtěch, Večeřa David, Dlapa Martin, Busios Christos, Řezník David, Panovský Pavel.


Góly: Večeřa 7, Chasák, Panovský     


12.9.2008 ČAFC - Starý Lískovec


Zápas se hraje v pátek, což není pro rodiče moc příjemné. Musí se honit z práce, aby stihli zápas. Zápas jsme hráli doma na ČAFC. Už od první minuty bylo vidět, kdo má v zápase převahu. Konečný výsledek: 15:0 pro domácí tým.


Sestava: Jan Truksa, Pavel Panovský, Štěpán Langer, Tomáš Čapek, Felix Macháček, Ondřej Smažil, David Maleninský, Richard Kancler, Vojtěch Chasák, David Večeřa, David Řezník, Busios Christos, Tomáš Zukal, Martin Dlapa


Góly: Večeřa 7, Řezník 4, Maleninsky, Dlapa, Panovský, Zukal


20.9.2008 Obřany - ČAFC


Do Obřan jeli kluci rozmlsaní z předchozích zápasů. Podcenili soupeře a potom měli celý zápas co dělat, aby výsledek udrželi bez inkasovaného gólu. Nebyl to vůbec lehký zápas. Obřanští dobře napadali a my jsme nebyli schopni si pořádně přihrát míč.


Konečný výsledek zápasu: 0:2.


Sestava: Truksa Jan, Panovský Pavel, Langer Štěpán, Chasák Vojtěch, Maleninský David, Dlapa Martin, Zukal Tomáš, Večeřa David, Busios Christos, Kancler Richard, Šurý Adam.


Góly: Maleninský, Chasák


26.9.2008 ČAFC- Soběšice


Soběšice byl soupeř, ze kterého jsme měli obavy. V zápasech se jim daří, což potvrzovala tabulka. Dělali nám problémy a dlouho trvalo, než jsme střelili náš první gól.  Nakonec zápas skončil 4:1 v náš prospěch.


Sestava: Truksa Jan, Tomáš Kotlan, Pavel Panovský, Maleninský David, Chasák Vojtěch, Dlapa Martin, Řezník David, Večeřa David, Zukal Tomáš, Busios Christos, Smažil Ondřej, Čapek Tomáš, Kanclér Richard, Langer Štěpán.


Góly: Řezník David 3, Dlapa Martin
4.10.2008 Slatina - ČAFC


Zápas se odehrával na hřišti ve Slatině. Povrch hřiště je umělá tráva, což kluky trochu zaskočilo. Dosud jsme totiž nehráli jediný zápas na umělé trávě. Hřiště ve Slatině je strašně malé. Někteří říkají, že je neregulérní, je krátké a uzounké. Jako větší futsalové hřiště, jen má tedy normální přípravkovské brány. Zápas byl hodně tvrdý. Někteří hráčí si odnesli odřeniny a modřiny.


Byl to první zápas který jsme prohráli, a to 2:1.


Sestava: Panovský Pavel, Šurý Adam, Maleninský David, Zukal Tomáš, Chasák Vojtěch, Dlapa Martin, Večeřa David, Řezník David, Busios Christos, Smažil Ondřej, Čapek Tomáš, Kancler Richard, Langer Štěpán.


Góly: Večeřa
12.10.2008 ČAFC - 1.FC Brno


Po minulé porážce ve Slatině si kluci potřebovali spravit chuť. Před začátkem zápasu byli upozorněni, aby zápas nepodcenili. Od první minuty bojovali o vítězství, což se jim taky vyplatilo. Zahráli nejhezčí zápas sezóny, za což taky dostali všichni hráči pochvalu. Na zápas byl omluven brankař a tak jsme do brány postavili útočníka Davida Řezníka (byla to jeho premiéra v bráně), který s přehledem vychytal svoji první nulu.


Sestava: Řezník David, Šurý Adam, Macháček Felix, Langer Štěpán, Maleninský David, Zukal Tomáš, Chasák Vojtěch, Dlapa Martin, Večeřa David, Čapek Tomáš, Smažil Ondřej.


Góly: Chasák 2, Dlapa
18.10.2008 Starý Lískovec - ČAFC


Zápas se starým Lískovcem byl přímo infarktový. Nepřijel rozhodčí a tak to musel pískat tatínek Christose. Kluci tento zápas hodně podcenili, současně předvedli jeden z nejhorších svých výkonů. Můžou poděkovat klukům z Lískovce, kteří vstřelili všechny 3 góly a díky nim jsme vyhráli 2:1.


Sestava: Truksa Jan, Langer Štěpán, Šurý Adam, Macháček Felix, Maleninský David, Chasák Vojtěch, Dlapa Martin, Zukal Tomáš, Večeřa David, Busios Christos, Smažil Ondřej.
26.10.2008 ČAFC - Obřany


Tento zápas celý odkoučoval asistent trenérky Radek Řezník, za což mu patří velký dík. I  přesto, že byl zápas hodně vyrovnaný, dovedl ho do vítězného konce. Až do více jak druhé poloviny zápasu nebylo jasné, kdo dneska vyhraje. Necelých deset minut před koncem se nám podařilo vstřelit 2 branku a zápas skončil 2:0 pro nás.


Sestava: Truksa Jan, Šurý Adam, Macháček Felix, Maleninský David, Kotlán Tomáš, Zukal Tomáš, Dlapa Martin, Řezník David, Chasák Vojtěch, Večeřa David, Busios Christos, Čapek Tomáš, Kancler Richard.


Góly: Večeřa, Dlapa
2.11.2008 Soběšice - ČAFC


Opět infarktový vyrovnaný zápas. Vedení 2:0 nám nestačilo k zisku 3 bodů, ale pouze k remíze 2:2, když vyrovnávací branka padla necelou minutu před koncem. K zápasu není co dodat, kluci se snažili, meli hodně šancí, ale když kromě dvou zmiňovaných neproměňili další vyložené šance, nemůžou vyhrávat.


Sestava: Truksa Jan, Panovský Pavel, Kotlán Tomáš, Maleninský David, Macháček Felix, Šurý Adam, Dlapa Martin, Chasák Vojtěch, Řezník David, Zukal Tomáš, Večeřa David, Busios Christos, Smažil Ondřej, Kancler Richard, Čapek Tomáš.


Goly: Řezník 2
Shrnutí podzimní části


Po podzimní části jsme se umístili na prvním místě v soutěži mladších přípravek. Odehráli jsme celkem deset mistrovských zápasů, kde jsme získali 25 bodů. Střelců máme hned několik. Zatím krále střelců vede Večeřa David, který vstřelil 20 branek. Hned po něm je Řezník David, který na rozdíl od Davida Večeři neodehrál tolik zápasů, ale i tak se mu podařilo vstřelit 10 branek a vychytat nulu proti týmu 1.FC Brno. Další střelci jsou Dlapa Martin 6 gólů, Chasák Vojtěch 4 góly, Maleninský David 3 góly, Panovský Pavel 2 góly a Tomáš Zukal, který má číslo 13 na dresu vstřelil svůj první gól v kariéře, jako v pořadí 13 gól proti týmu Starý Lískovec. Pak, že 13 není šťastné číslo.


Během podzimu jsme odehráli pár kvalitních zápasů, ale taky i zápasy, po kterých rodiče, co zápas sledovali, mají na hlavě mnoho šedivých vlasů. Jo, hold nervy nejsou jen v práci, ale taky na fotbale.
Hráli jsme i několik přátelských utkání:  • ČAFC - Moravská Slávie 5:3
  • Bílovice nad Svitavou - ČAFC 4:2
  • ČAFC - Starý Lískovec 3:6
  • 1.FC Brno (holky) - ČAFC 2:6

Během podzimu jsme trénovali 3x týdně, pokud nebyl zápas v pátek. Musím pochválit všechny kluky, že se pravidelně účastnili tréninků. Jsem mile překvapena účastí, jak na zápasech, tak i na trénincích. Během podzimu s námi začali hrát i noví hráči, kteří přišli teprve v září  Tomáš Čapek, Ondra Smažil, Richard Kancler, Busios Christos, Langer Štěpán. Tito hráči nedostali tolik šancí jako ostatní, ale věřím tomu, že když se budou nadále snažit, tak i oni budou hrávat. Jen to u některých chce trochu více snahy a především kázně. Tito hráči odehráli pár přátelských zápasů, kde mě někteří z nich velice překvapili. Jen je škoda, že výkony, které předvedli v přátelských zápasech nepředvedli i ve chvílích mistrovských zápasů, ve kterých dostali šanci při střídání.
Po podzimní části nám odchází do A týmu mladší přípravky Langer Štěpán, Mikuš Jiří a Richard Kancler. Po podzimu jsme rozdělili týmy věkově, a to ročník 2000 bude trénovat v přípravce A, ročník 2001 bude trénovat v přípravce B. K nám přibyli noví hráči Dvořáček David, který s námi už během podzimu trénoval. Dále druhý brankař Janek Jakub a Zedníček David. Doufám, že tyto hráče kluci přijmou a společně budou táhnout za jeden provaz.
V listopadu začíná halová sezóna. Kde nás čeká celá řada zápasů a turnajů. Všichni kluci dostanou šanci a na tréninku před každým zápasem budou informováni, kdo z nich byl nominován a bude tedy hrát. Doufám, že halová sezóna bude alespoň z poloviny úspěšná jako ta podzimní.   
Všem hráčům chci poděkovat za předvedené výkony v podzimní části sezóny a doufám, že to do budoucna bude jen a jen lepší. Přeji všem hodně úspěchů v příštích zápasech!!!Dále ještě chci poděkovat dočasnému vedoucímu týmu Martinu Dlapovi (pouhá shoda jmen s hráčem našeho týmu) za úspěšné vedení týmu. Doufám, že mu ještě nervy chvíli vydrží (i když někdy má namále). Nadále bych ho ráda viděla po mém boku, avšak nevím jestli i kluci, je na ně totiž hodně přísný.


Marťo: "Zdravotnický dozor máme vždy sebou!" Monika nás v tom nenechá!Na závěr chci ještě poděkovat všem rodičům za dobré fandění (i když někteří mají ještě veliké rezervy) a konečně poslední dík patří našemu dvornímu fotografovi panu Čapkovi, který odvádí skvělou práci se svým aparátem a díky němuž máme hodně momentek ze zápasů.


 


Sportu zdar a fotbalu zvlášť.M.R. (trenérka)P.S. - příspěvek dočasného vedoucího mužstva pro všechny rodiče a fandy týmu přípravky:


 


 Veliký dík patří rovněž slečně trenérce Martině Ryšavé, která se snaží najít vždy optimální sestavu pro každý zápas, i když to není vždy bráno v očích rodičů s pochopením. Rozhodně s tím má více starostí než se někomu zdá. I přesto, že jsou to ještě malí kluci, není jednoduché jim (nebo jejich rodičům) vysvětlit (samozřejmě v těch těžkých zápasech), proč nehrají všichni. Slečna trenérka (ta má hlavní slovo) i její realizační tým mají stále na vědomí, že jde sice hlavně o to, aby si kluci zahráli fotbal, ale jelikož ho již hrají závodně (tedy soutěžně), nemohou nevidět, že jde o soutěž a jak víme děti jsou hodně soutěživé, tedy chtějí i co nejvíce vyhrávat. Možná nebude někdo souhlasit s mým názorem, ale kluci si na to musí zvykat už od mala (čím budou starší, tím méně se s nimi bude někdo mazlit, zvlášť ve fotbale), i ve velkém fotbale si každý hráč musí své místo v základní sestavě vybojovat svojí pílí a schopnostmi. Jak už monozí vědí, máme předpřípravku, ve které se konaly či budou konat i přátelské zápasy, ve kterých se právě ne tak zkušení hráči (ti méně vytížení v prvním týmu) mohou ukázat a říct si tak o místo v základní sestavě napevno nebo na více střídání při soutěžním zápase. Jistě si řeknete, kdo to jsou "více zkušení hráči"? Ne všichni vědí, že základní osa prvního týmu je složena z hráčů, kteří již dva roky trénovali a hráli přípravné zápasy, tedy stejně jako ti dnešní nováčci a navíc již mají za sebou, jak pod trenérem Radkem Řezníkem, tak pod trenérkou Martinou Ryšavou, celou loňskou sezonu mistrovských zápasů, což u každého hráče obnáší kolem 20 zápasů (+ přáteláky). Z toho můžete vysledovat, kdo má zkušeností více a kdo méně. Tím však nemluvím o kvalitě jednotlivých hráčů. Pokud někdo z nových hráčů bude natolik vyčnívat, že bude minimálně stejně dobrý jako hráč současného základu, není pochyb o tom, že se dostane do sestavy nastálo, případně více, než doposud, neboť místo v základní sestavě nemá nikdy nikdo předem jisté, zvlášť po některých nepovedených zápasech či při ztrátě formy nebo disciplíny každého jednotlivce. Na toto všechno bere slečna trenérka veliký zřetel a je opravdu pouze na jejím zvážení, zda a kdo v určitém zápase nastoupí. Všem rodičům děkuji za pochopení a doufám, že co se týká výběru hráčů pro jednotlivá utkání, pochopíte i vy slečnu trenérku.P.S. - příspěvek dočasného vedoucího mužstva pro všechny rodiče:Stejně jako je to s nominací hráčů do základní sestavy, jak jsem to již výše popsal, tak stejné to je i s mou (neplacenou) funkcí vedoucího týmu (podotýkám, že zatím funkcí dočasnou). Pokud by někdo měl nějaké výhrady vůči mému účinkování, popř setrvání, jako vedoucího mužstva (případně výhrady k mému chování, jak při samotných zápasech, tak i vůči chování k vašim dětem), jsem rozhodnut na vaši žádost odstoupit z této funkce a uvolnit místo někomu schopnějšímu a více nervově vyrovnanějšímu, neboť jak jsem již řekl, nikdo nemá (tím spíš v realizačním týmu) místo předem jisté.  P.S. - příspěvek dočasného vedoucího mužstva (co možná nevíte):Jak již někteří víte, naše slečna trenérka je také hráčkou kopané, a to kmenovou hráčkou týmu žen 1. FC Brno, v současné době na hostování v týmu žen Mutěnic. Abychom se přesvědčili, jak naše trenérka hraje (když trénuje naše ratolesti), jeli jsme se s menší výpravou přesvědčit do nedaleko vzdálených Oslavan u Ivančic, kde hrála se svým týmem Mutěnic proti domácímu týmu Ivančic. Přijeli jsme (část realizačního týmu ČAFC "B": vedoucí mužstva, zdravotnice, fanynka, maskot a dva hráči základní sestavy) trochu později, abychom byli inkognito, což se nám podařilo. Viděli jsme pěkný zápas s konečným výsledkem 1:1 a mile nás překvapilo nasazení a bojovnost v ženském fotbale. Nejvíce jsme však sledovali hráčku, která nás zajímala a to naši slečnu trenérku. Bylo vidět, že fotbal umí a také domácí fotbalistky si jí hleděly více než ostatních protihráček. Měla několik velmi kvalitních přihrávek, ze kterých mohly její spoluhráčky vytěžit víc gólů, než pouze jeden jediný. Nakonec i díky jí tým nejen, že neprohrál, ale byl velice zdatným soupeřem v té době druhému týmu soupeřek z Ivančic.Perlička na závěr: z této inspekční cesty jsme si odvezli cenný skalp, a to podpis naší trenérky s věnováním, který nám poskytla o poločase shora popsaného utkání. Můžeme tedy konstatovat, že naše výprava byla 100% úspěšná a zvěstovat všem , že naše slečna trenérka je ženou na trenérské židli oprávněně a zcela fundovaná, co se míče kopaného týká.Sportu zdar, fotbalu zvlášť a pěkný zbytek fotbalového roku přejeM.D. (dočasný vedoucí)


06.11.2008 22:08:43 | Autor: Martina Ryšavá a část Martin Dlapa | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< na úvod

Profil

Jméno: ČAFC Židenice
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články

Info pro všechny návšt...
Závěrečná 2010/2011
Turnaj Třebíč
Rakousko Scheiblingkir...
Turnaj FA Bratislava

Rubriky

Všechny rubriky
Výsledky zápasů sezóna 2010/2011
Tabulka střelců 2010/2011
Vizitky hráčů sezona 2010/2011
Rozpis zápasů
Tréninky
Hráči
Realizační tým
Plánované Turnaje 2010/2011
Úspěchy a neúspěchy
Turnaje sezóna 2009/2010
Turnaje sezóna 2008/2009
Soustředění
Statistiky- historie i součastnost
Výsledky Historie
Halové ligy a dlouhodobé turnaje hala

Odkazy

Fotoalbum- naše fotky
Oficialní stránky klubu
Diskuzní fórum
Starší přípravka A- tabulka
Mladší přípravka A- tabulka

Archiv


Fotoalbum


RSS

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se