Jak Morava dobyla Prahu aneb stříbrní hoši ze Židenic

Mikulášský turnaj - Praha Dobřichovice dne 6.12. 2008

Dobřichovice 6.12.2008


Horní řada zleva: Martin Dlapa-ved.týmu, Radek Řezník-asistent trenérky, Martina Ryšavá-trenérka


Prostřední řada zleva: Martin Dlapa, David Dvořáček, David Řezník, Felix Macháček


Dolní řada zleva: Vojtěch Chasák, David Maleninský, Christos Busios, David Večeřa, Tomáš Zukal


Ležící: Jan Truksa - brankář


Pátek
V pátek se výprava 10 dětí a 18 rodičů (fanoušků) vydala do Prahy, kde nás čekala večerní procházka po Praze s návštěvou Mikuláše. Sraz byl na Václavském náměstí "u koně" odkud jsme společně pokračovali na Staroměstské náměstí.

Na Staroměstském náměstí bylo strašně moc lidí a tak jsme po hodinovém rozchodu, který byl využit k nákupu blikajících nebo svítích rohů pro děti a svařáku pro rodiče, zamířili do McDonalda, kde se naši malí fotbalisti museli posilnit na sobotní turnajový den. Poté jsme šli na vlak a odjížděli do nedalekých Dobřichovic.

Dobrichovice_027
Před zápasem jedině McDonald... 

Dobřichovice - Bydlíme v sokolovně hned vedle haly, kde další den odehrajeme turnaj. Ještě téhož večera, než šli kluci spát, se konala malá mikulášská besídka s nadílkou. Každý z kluků nám všem předvedl nějakou pěknou básničku či písničku a poté byl odměněn balíčkem sladkých dobrot. Dokonce se do besídky zapojila (avšak až po velkém boji) sama paní trenérka, která rovněž ukázala svůj recitační talent, za který byla rovněž oceněna balíčkem sladkostí. Poté následovala večerka, kterou příkladně dodrželi všichni kluci. 

Sobota- Turnaj

Ráno poté, co se skoro všichni dobře vyspali po náročné cestě a výletu po Praze, jsme se šli podívat do haly, kde se hrála dopolední skupina. Kluci byli nadšeni, když viděli v rudých dresech pobíhat malé Sparťany, Slávisty a další hráče našich ligových týmů. Ještě před obědem jsme se šli protáhnout společně do malé tělocvičny v sokolovně, kde se do ladění formy na zápas zapojili i další členové širšího realizačního týmu Petr Truksa a Spiros Busios. Aby nedošlo k přetažení našich kluků, forma se ladila pouze menším fotbálkem (3 na 3 + brankáři). Už při tomto fotbálku bylo vidět, jak jsou kluci správně nažhavení a dávali do toho hodně bojovnosti až měli co dělat i členové realizačního týmu i samotná trenérka, která se po jednom zákroku ocitla v poloze né pro ni právě obvyklé, a to v leže na palubovce. Po fotbálku následoval ve 12.00 hod. v jídelně sokolovny oběd. 
 Ve 13.30 hod. jsme odešli na turnaj do haly.Turnaje se účastnilo 8 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po 4 týmech.


Skupina A
1. SK Slavie Praha
2. Tesla Pardubice
3. ČAFC Praha
4. SK Admira Praha

Skupina B

1. AC Sparta Praha
2. ČAFC Židenice Brno
3. Slovan Liberec
4. Union Vršovice Praha

ČAFC Židenice Brno - Slovan Liberec  3:1
První zápas jsem hráli se Slovanem Liberec. Začátek byl velice rozpačitý, míč nám uskakoval, všude jsme byli později než ligový soupeř, ale časem jsme hru vyrovnali, kluci setřásli trému, rozkoukali se a začali bojovat tak, jak jsme to od nich ještě nikdy v hale doposud neviděli. Hra byla stále vyrovnanější a vyrovnanější až jsme dokonce začínali mít mírnou převahu, kterou jsme i korunovali třemi vstřelenými brankami, když kluci obdrželi pouze jedinou. I přesto, že jsme tedy nakonec zvítězili výsledkem 3:1, zápas to rozhodně nebyl lehký, ale vítězství bylo naprosto zasloužené a kluci zjistili, že se mohou měřit i s takto silným soupeřem.


AC Sparta Praha - ČAFC Židenice Brno  1:4

Na zápas se Spartou se kluci strašně těšili a mluvili o něm dlouhou před výkopem. Sparta byla jasným favoritem a nikdo v hale před zápasem nepochyboval o jejím vítězství (včetně našeho realiz. týmu, který však klukům věřil, že je alespoň potrápí). To co se však dělo na hřišti jde jen stěží popsat, snad jen část natočená videokamerou to dokumentuje, kluci začali hrát jako o život a bojovali jako správní brněnští draci. Jestliže jsme po prvním utkání konstatovali, že takto bojovat jsme je ještě neviděli, tak jsme v tomto zápase před všemi, kteří nastoupili do utkání, byť jen na chvíli, museli smeknout klobouk. Technika byla sice na straně Sparty, ale ta jim nebyla naprosto k ničemu, mysleli si totiž včetně trenéra, že neznámé mužstvo z Brna-Židenic snadno přehrají a nebude je to stát ani moc sil. Záhy však zjistili, že ani jejich zvýšena snaha a bojovnost není na naše kluky nic platná, protože ti stupňovali tempo čím dál víc a k tomu ještě přidávali pěkné branky, když nejvíc musíme pochválit tahouna týmu Vojtu Chasáka, dále Davida Řezníka a rovněž Davida Večeřu. Tím však nechceme říct, že ostatní zaostávali v bojovnosti a nasazení, to v žádném případě. Všichni zaslouží absolutorium a po zásluze naši kluci zvítězili 4:1, což nečekal vůbec nikdo. Navíc klukům fandila a poté aplaudovala téměř celá zaplněná hala.Union Vršovice Praha - ČAFC Židenice Brno 3:3
Před tímto zápasem jsme klukům řekli, že musí minimálně remízovat, pokud chtějí vyhrát skupinu a hrát tak finále turnaje. Pravda byla jiná (mohli i prohrát), ale bylo lepší je motivovat tak, aby zápas nepodcenili. Zápas sice nepodcenili, ale až s odstupem času jsme museli konstatovat, že to nebyl úplně nejlepší nápad, neboť kluky to trochu svazovalo, a to tím, že v jejich hlavách bylo možno rozpoznat, že "musí zvítězit". To se projevilo hlavně v začátku zápasu, kdy jsme byli trošku nekoncentrovaní. Než se kluci nadáli, prohrávali již 2:0, ale poté zabojovali, srovnali na 2:2 a hned další gólem se dokonce ujali vedení. Bohužel těsně před koncem jsme obdrželi nešťastný gól na 3:3 a zápas skončil remízou. Být však zápas o kousek delší, mohli jsme jej i vyhrát. Klukům se však nedalo opět nic vytknout, bojovnost jim rozhodně nescházela, jen trochu na začátku polevili, dostali zbytečné góly a nechali si zápas (možná už pracovala i únava, přece jen hráli na začátku hned se dvěma nejtěžšími týmy) částečně utéct.


Po tomto zápase jsme jim sdělili, že se mohou radovat, že skutečně postoupili a zahrají si vysněné finále, o kterém si na začátku celého turnaje nechali zdát snad všichni, a to i ti největší optimisté.Finále:


SK Admira Praha - ČAFC Židenice Brno 4:2


Do finálového klání vyběhli naši borci plni odhodlání a s přesvědčením, že vítězství rozhodně urvou pro sebe. Snad celá hala včetně hráčů, trenérů a fanoušků obou velkoklubů Sparty a Slávie nás hnala dopředu a fandila nám, seč jí síly stačily. O našich fanoušcích a hlavně fanynkách (maminkách) ani nemluvě, to byl tzv. třináctý hráč našeho týmu. Rozhodně kluci ještě před takovou atmosférou nikdy nehráli. Hned na začátku jsme se pustili do soupeře s velkou vervou a převaha byla na našich kopačkách (tedy sálovkách). To nám však nevydrželo příliš dlouho, neboť jsme se začali dopouštět stále více a více nepřesností. Ta vidina a touha vyhrát nám svazovala nohy nejvíc. Zápas nám začal utíkat mezi prsty, ale ne proto, že bychom byli horší, spíš naopak, kluci stále bojovali jako draci (koneckonců só z Brna), dokonce jsme měli i mírnou převahu, ale góly dával soupeř. Nebyly nijak pěkné, ale na to se nehraje, prostě padly a rázem jsem prohrávali 2:0. To však kluky nepoložilo a nakoplo je to k ještě větší bojovnosti, i když ta byla již od začátku zápasu na maximu. Když už to vypadalo, že se nám podaří snížit, přišla nečekaná rána v podobě třetího gólu, který však byl, nutno dodat, z těch opravdu krásných, jelikož byl neomylně vyslán skoro z půlky hřiště a zapadl za záda našeho nešťastného brankáře Honzíka rovnou do šibenice. A jako by toho nebylo dost, uběhlo pár minut a naši lovili míč ze sítě počtvrté. To už nevydržela ani naše jediná kameramanka Dana Dlapová a se slovy „debakl rozhodně točit nechci“ kameru vypla. To však neměla dělat, protože kluky to zdravě naštvalo a pokud do této chvíle bojovali na 100%, tak teď už tempo začínalo být vražedné. Měli jsme větší a větší převahu a korunovali jsme ji po krásném rohovém kopu Davida Řezníka, který svůj centr přesně posadil na nohu našeho nejlepšího hráče Vojty Chasáka, jehož střelu po zemi už nikdo nezlikvidoval. Diváci v hale vycítili, že by se ještě něco mohlo dít a fandění opět začalo nabírat obrátky. Netrvalo dlouho a Vojta se z trestného kopu opět nemýlil a bylo to už pouze o dva góly, tedy 2:4 z našeho pohledu. Kdo v této chvíli v hale nebyl, neuvěří, jaké to bylo drama i nadále. Kluci stále zvyšovali obrátky soupeř nestíhal a bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří snížit na rozdíl jediné branky. Zvlášť povedená akce  při níž nechybělo mnoho a mohla skončit brankou se povedla Martinu Dlapovi. Po samostatném průniku v útočném pásmu jeho střele chyběly jen centimetry. Brankář na střelu nedosáhl a míč se jen mihl okolo jeho pravé tyče. V hale to jen zašumělo. Další šance následovaly a soupeř se nestačil divit, kde že je to mužstvo, kterému nasázel čtyři góly během několika málo minut. A to ještě vymyslel fintu, na kterou nebyli připraveni ani hráči ani trenér Admiry, náš asistent trenérky Radek Řezník, který vyslal do pole místo našeho brankáře dalšího hráče, takže nás hrálo pět bez brankáře. Jen při výkopu od naší brány se do ní Honza Truksa vracel. Tím se ještě znásobila naše síla v útoku. Jen ojediněle měla Admira příležitost nás vystrašit, ale Vojta v obraně byl neomylný. A i mnohdy málo vídané hlavičkové souboje v podání Davida Řezníka nebo Martina Dlapy byly 100% jistotou v naší obraně. Musíme dodat, že neprohráli ani jediný hlavičkový souboj, a že jich ke konci zápasu bylo požehnaně. Nezbývá než konstatovat, že nejen neúprosně se naplňující čas, ale i rostoucí únava, byli nakonec nad síly našich chlapců a museli se sklonit před soupeřem z Admiry Praha, který si vítězství zasloužil už za to, že všechny zápasy na turnaji vyhrál. I přesto však zaslouží naši hráči absolutorium a obdiv za jejich bojovnost a vůli po vítězství, a to po celou dobu tohoto turnaje. Kluci se rozhodně nemají za co stydět a druhé místo, které vybojovali před takovými kluby jako je Sparta nebo Slávie, je příslibem do dalších jejich fotbalových let.


 


Hoši děkujem a jen tak dál!!!
Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Vojtěch Chasák, kterému všichni moc blahopřejeme!!!

Sestava po celou dobu turnaje:
Truksa Jan - Macháček Felix, Chasák Vojtěch, Maleninský David, Dlapa Martin, Busios Christos, Řezník David, Dvořáček David, Zukal Tomáš, Večeřa David.

Góly:


Vojta Chasák - 7


David Řezník - 3


David Večeřa - 2


David Dvořáček - 1


 


Trefená spojnice břevna a tyče:


Tomáš Zukal


Nejvíce faulovaní hráči našeho týmu:


David Řezník a David Večeřa


A na závěr bychom chtěli poděkovat i naší nejmladší (hned po dětech) osobě, avšak v České republice již velice známé trenérce, slečně Martině Ryšavé za výborně připravené a skvěle namotivované hráče, které dovedla společně se svým asistentem Radkem Řezníkem, až do finále a k celkově pěknému druhému místu.


Všem děkuji za účast, sportu zdar a fotbalu zvlášť - vedoucí týmu Martin Dlapa
Všem klukům chci moc poděkovat za výkon, který předvedli v Praze. Za bojovnost, snahu, chuť hrát fotbal. Ukázali, že dokáží bojovat a poměřit síly i s ligovými týmy. Dále chci poděkovat realizačnímu týmu a rodičům, kteří byli těmi nejlepšími fanoušky na turnaji. Jsem ráda, že podporují ty naše malé fotbalisty, což taky ukazuje účast na trénincích a halové lize. 


Jen tak dál.... Martina RyšaváHoši děkujem.... hoši děkujem.... hoši děkujem.....

07.12.2008 11:38:50 | Autor: Martin Dlapa a Martina Ryšavá | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< na úvod

Profil

Jméno: ČAFC Židenice
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články

Info pro všechny návšt...
Závěrečná 2010/2011
Turnaj Třebíč
Rakousko Scheiblingkir...
Turnaj FA Bratislava

Rubriky

Všechny rubriky
Výsledky zápasů sezóna 2010/2011
Tabulka střelců 2010/2011
Vizitky hráčů sezona 2010/2011
Rozpis zápasů
Tréninky
Hráči
Realizační tým
Plánované Turnaje 2010/2011
Úspěchy a neúspěchy
Turnaje sezóna 2009/2010
Turnaje sezóna 2008/2009
Soustředění
Statistiky- historie i součastnost
Výsledky Historie
Halové ligy a dlouhodobé turnaje hala

Odkazy

Fotoalbum- naše fotky
Oficialní stránky klubu
Diskuzní fórum
Starší přípravka A- tabulka
Mladší přípravka A- tabulka

Archiv


Fotoalbum


RSS

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se