Výsledky zápasů sezona 2008/2009- Jarní část 2009

Řezník David 1

1FC Brno- ČAFC Židenice 18.4.2009- Mistrovský zápas

2:2
Góly: Večeřa 2

Dneska jsme odehráli druhé mistrovské utkání jara. Hned při rozcvičce nás zaskočili Bobyci, kteří změnily své týmy a proti nám nastoupily samé 2000 a nechyběli ani kluci z A týmu. Jejich výšková převaha byla znatelná.

Zápas se hrál na hlavním stadionu na Srbské, což byl pro kluky zážitek. V průběhu zápasu na kluky čekaly dva problémy- o hlavu větší a fyzicky vyspělejší Bobyci a hřiště, které bylo delší a hlavně o hodně širší, než na kterých doposud hráli.

Do zápasu jsme naskočili s chutí si zahrát fotbal na krásném trávníku. Nebylo to pro nás jednoduché. Hráči se nechávali jednoduše odstavit od míče a z počátku nám chyběla přesná přihrávka. Bojovnost kluků byla znát. Po 12 min. otevřel stav zápasu Večeřa, čímž zaskočil soupeře. Do poločasu přidal ještě jeden gól, ale soupeřovi se podařilo snížit na 1:2 s čímž jsme odcházeli do kabin.
Do druhé půle jsme nastupovali s chutí se poprat o body. Celou dobu se hrál rychlý fotbal, kdy nám pomalu začaly docházet síly. Zápas se nám nepodařilo udržet ještě jeden gól jsme inkasovali.

Zápas byl vydařený, nechyběly přihrávky a kombinace jen ty síly nám v závěru trošku chyběly. Všechny chválím za předvedený výkon, bojovnost a snahu. Někteří konečně pochopili, že fotbal je i o běhání. Musí hodně zabrat aby se vyrovnali soupeřovi, ne jenom nastoupit do zápasu a spoléhat se na útok, který nastřílí 5 gólů a pak si v klidu dohrají zápas.

Sestava:
Truksa Jan- Maleninský David, Hofírek Tomáš, Hartman Patrik, Dlapa Martin, Zukal Tomáš, Řezník David, Večeřa David, Busios Christos, Smažil Ondřej, Macháček Felix.

Góly: Večeřa David
Fotky jsou ve fotogalerii.

ČAFC- Starý Lískovec- mistrovský zápas

2:0

Góly: Večeřa David, Řezník David

Sestava:

Truksa Jan- Maleninský David, Dlapa Martin, Růžička Dominik, Chasák Vojtěch, Hartman Patrik, Řezník David, Večeřa David, Zukal Tomáš, Busios Christos, Macháček Felix

Obřany- ČAFC Židenice- Mistrovský zápas

6:0

Góly: Růžička Dominik 2, Večeřa David 2, Řezník David, Zukal Tomáš

Do zápasu jsme nastoupili s chutí hrát fotbal. Netrvalo dlouho a padl první gól po tom, co se k Zukymu odrazil míč a Zuky přesnou střelou umístil míč k tyči soupeřovi brány. Druhý gól padl po rohu. Řezňa hlavou umístil míč za záda golmana. Celý první poločas kluci hráli na soupeřově půli. Pěknými přihrávkami a kombinacemi se lehce dostávali k soupeřově bráně. Poločas skončil 5:0.

Za první poločas musím všechny kluky pochválit za výkon, který v prvním poločase předvedli. Opět se ukázalo, že umíme hrát pohledný fotbal.

Do druhé půli kluci nastoupili, jako kdyby měli zápas jasně vyhraný. Lajcky přistupovali k soupeřovi a pomalu přestávali bojovat. Soupeř se několikrát dostal k naší bráně a dokázal i zakončit. Bylo vidět, že jsme druhou půli vzdali. Na pár akcí, které byly zbytečně překombinované, jsme na hřišti nedokázali nic vymyslet. Pouze Veča střelil jeden gól.

Je škoda, že nedokázali udržet výkon z prvního poločasu až dokonce.

Přesto všechny kluky chválím a doufám, že ta chuť, kterou měli v prvním poločase dokážou využít i v dalších zápasech.

Sestava:

Truksa Jan- Dlapa Martin, Maleninský David, Růžička Dominik, Dvořáček David, Zukal Tomáš, Busios Christos, Večeřa David, Řezník David

Góly: Růžička Dominik 2, Večeřa David 2, Zukal Tomáš, Řezník David

ČAFC- Soběšice 8.5.2009- Mistrovské Utkání

0:1
První prohra v jarní části sezóny. Šance byly, jen jsme nedokázali míč dopravit do brány. Minutu před koncem jsme inkasovali gól po hrubé chybě a ten nás stál 3. body.

2:1
Zápas o 3 body. Od začátku se hrálo z jedné strany na druhou. Bobyci umí potrápit soupeře.
Hned ve druhé minutě nádherným průnikem se podařilo střelit bránu Véčovi, což zaskočilo jak rodiče, tak i soupeře. Do konce poločasu jsme soupeře k větším šancím nepouštěli - až na jednu střelu, kterou podcenil náš gólman. Míč s doměním, že jde mimo bránu pouštěl do autu a místo v autu skončil v tyči jeho brány.
Druhý poločas byl rychlejší. Po špatné domluvě obránců jsme inkasovali gól. Bobyci jako kdyby nabrali sílu a chtěli se poprat o tři body. Bylo vidět plno pěkných akcí u obou soupeřů. Asi 6 min. před koncem jsme vstřelili druhý gól. Řezňa nádherně hlavou umístil těžký míč za záda brankáře. V tomto zápase padly dva nejhezčí góly sezony.

Všechny kluky chválím za předvedený výkon, za bojovnost a snahu. Jsem moc ráda, že nám vyšel nejtěžší zápas sezóny a tím jsme si zajistili první místo v soutěži. Těší mě, že nikdo zápas nevypustil a od první minuty až do poslední jsme se dokázali poprat o tři body. Hoši děkuji!!!

Sestava:
Truksa Jan- Maleninský David, Kotlan Tomáš, Dlapa Martin, Chasák Vojtěch, Řezník David, Zukal Tomáš, Dvořáček David, Večeřa David, Busios Christos.

Starý Lískovec : ČAFC - Mistrovské utkání

1:5

Začátek zápasu jsme podcenili. Vypadalo to, jako kdyby se nám nechtělo hrát. Asi po 5 minutách zápasu jsme inkasovali gól. Brankař zaspal a nechal si dat zbytečný gól. Netrvalo dlouho a kluci se začali probouzet a soupeře k ničemu vážnějšímu už nepouštěli. Nejhezčí gól a taky první v kariéře dal Michal- po té, co mu Večeřa přihrál a střelou z voleje zavěsil. Nejlepším hráčem na hřišti byl Martin Dlapa , který absolutně s přehledem se postaral o všechny míče, které mířili k naší bráně a založil několik pěkných protiútoků. Véča byl nejvíce bráněným hráčem, dokonce na něho byla postavena osobní obrana.

Zápas nepatřil k nejvydařenějším, ale jsem ráda, že si kluci připsali další 3. body.

Góly: Večeřa David, Dlapa Martin, Pidra Michal, Maleninský David, Chasák Vojtěch.

Sestava: Truksa Jan- Dlapa Martin, Maleninský David, Chasák Vojtěch, Zukal Tomáš, Pidra MIchal, Večeřa Davi, Řezník David, Busios Christos, Smažil Ondřej

ČAFC- Obřany

5:0

Sestava-
Truksa Jan, Macháček Felix- Dlapa Martin, Maleninský David, Janek Jakub, Zukal Tomáš, Řezník David, Večeřa David, Busios Christos, Čapek Tomáš.

Góly: Řezník David 3, Večeřa David 2

Soběšice- ČAFC

1:2
Góly: Chasák Vojtěch, Večeřa David

Poslední mistrovské utkání jsme dotáhli zdárně dokonce.
Zápas jsme začali špatně. Neměli jsme míč a soupeř nás přehrával. Všude byl rychleji, přesnými přihrávkami se dostával poblíž naší brány. Trvalo víc jak deset minut, než se kluci probrali a začali na hřišti něco dělat. Asi v 18min. rozhodčí odpískal penaltu, kterou s přehledem Vojta proměnil technickou střelou k tyči.
Poločas skončil 1:0 pro ČAFC.
V šatně jsme si povykládali o předchozích  dvou zápasech, které jsme odehráli se soupeřem. Vždy jsme v poslední minutě dostali gól a to nás stálo body. Jak na podzim, kdy soupeř v poslední minutě vyrovnal na 2:2, tak i na jaře. To jsme dostali gól v poslední minutě a zápas prohráli 1:0 doma na ČAFC.
Do druhé půle šli kluci z chutí, že si užijí poslední zápas této sezóny. Celý druhý poločas byl hodně vyrovnaný. Hrálo se nahoru a dolů. Ve 40 min. začal zápas nabírat na tempu. Soupeř začal tlačit a snažil se vyrovnat. Posledních pět minut už bylo opravdu o fyzičce. Nastala poslední minuta zápasu a soupeř kopal roh. Po hrubé chybě v obraně, kdy se nám nepodařilo odkopnout míč, jsme inkasovali gól. Jako kdyby jsme si to před zápasem i o poločasové přestávce neříkali. Soupeř se radoval a rodiče byli celý šťastní, že se jim opět podařilo vyrovnat minutu před koncem.Ale to nebylo vše. Po gólu jsme rozehráli a Véča se vydal na cestu k soupeřově bráně a nádhernou střelou umístil míč do šibenice.
Je vidět, že kluci i po tolika vyhraných zápasech nepřestali bojovat a snaží se zápasy dotáhnout do úspěšného konce. Jen mě trochu mrzí, že fotbal začnou hrát, až jim teče do bot, nebo když proti nim nastoupí o třídu lepší soupeř.

Všem klukům děkuji za výkon a bojovnost v zápase. Předevšim chválím Vojtu a Ondru Smažila, kteří dneska předvedli hodně dobrý výkon.

Odehráli jsme 20 mistrovských zápasů v sezóně. Získali jsme 50  bodů (16 výher, 2 remízy a 2 prohry). Celkově jsme skončili na 1. místě ve III. třídě mladších přípravek. Měli jsme nejmladší tým v sezoně.

Zhodnocení jarní části sezony bude později na internetu.

Hoši děkuji vám za jaro, že jste dokázali zabojovat, zahrát si fotbal a chtěli jste vyhrávat!!!!

10.06.2009 22:43:55 | Autor: Martina Ryšavá | stálý odkaz