Mladí fotbalisté ČAFC Židenice postupují do Velkého finále

E.ON Junior Cup 8.5.2011 


 


 


Mladí fotbalisté ČAFC Židenice postupují do Velkého finále

Až teprve penalty rozhodly v neděli 8.května o vítězi brněnské regionální části největšího fotbalového turnaje pro hráče do deseti let E.ON Junior Cupu. Stali se jimi fotbalisté ČAFC Židenice, které v rozhodujícím finálovém zápase porazili tým Zbrojovky Brno a zajistili si tím postup do Velkého finále v Praze. Tam budou bojovat o nominaci na mezinárodní halový turnaj v německém Gilchingu.Židenickým se tak podařilo přerušit další vítězné tažení Zbrojovky, která turnaj v posledních dvou ročnících vyhrála a triumfovala v oblastních i celostátních kolech E.ON Junior Cupu „Klukům moc poděkuji. Semkli se jako jeden tým a ukázali že umí a hlavně chtějí hrát fotbal srdcem a s velkým odhodláním,“ sdělila bezprostředně po napínavém zápase trenérka ČAFC Židenice Martina Ryšavá a poukázala na bilanci vzájemných střetnutí, která vychází v jejich neprospěch. „Pro nás to byla motivace. Prohráli jsme se Zbrojovkou několik posledních zápasů včetně toho dnešního v základní skupině. Moc jsme chtěli a vyšlo to,“ dodala ještě nadšená trenérka Martina Ryšavá. Uznáním nešetřil ani trenér Zbrojovky Brno Tomáš Němčanský. „Soupeře dobře známe, je to kvalitní manšaft. Svoje kluky pochválím také, bojovali s nasazením, ale v závěrečných penaltách měl více fotbalového štěstí soupeř,“ uvedl Tomáš Němčanský. Na třetím místě skončili fotbalisté FC Sparty Brno, které v rozhodujícím zápase přehráli vysokým poměrem 10:1 SK Tuřany.


Smutek na tvářích všech poražených se nedržel dlouho. Na slavnostním vyhlášení byli odměněni naprosto všichni. První tři týmy obdržely kompletní sady dresů a každý hráč si domů odnesl kromě několika dalších dárků značkový fotbalový míč Puma. Dále byli vyhlášeni nejlepší brankář, střelec a hráč utkání. Posledně jmenovaný získal za svůj výkon poukaz na týdenní pobyt ve Fotbalové škole Petra Čecha. Stal se jím devítiletý Přemysl Jemelík z ČAFK Židenice. „Těším se, že se potkám s Petrem Čechem,“ řekl nám mladý fotbalista.


Další spoustu cen včetně horského kola Merida vyhráli účastníci bohatého doprovodného programu. Ten byl otevřený nejen hráčům, ale široké veřejnosti. Soutěžilo se ve fotbalových dovednostních disciplínách či v aréně E.ON Rodinného fotbálku.


Při závěrečného ceremoniálu došlo ještě na prezentaci a symbolické předání čtyř párů tzv. bezpečných branek. Starostové a zástupci brněnských městských částí Bystrc, Kohoutovice, Žebětín a Brno-jih je obdrželi v rámci projektu E.ON vybavení klubů. „Branky jsme instalovali na hřišti SK Žebětín, kde trénuje a hraje své zápasy nejmladší přípravka. Jsme za tento dar rádi, protože významně pomůže zvýšit bezpečnost hráčů,“ uvedl starosta městské část Brno – Žebětín Vít Beran. Právě tato věková kategorie dětí do deseti let patří k nejrizikovější co se týče zranění následkem pádu brány. „Branka je vyrobená z kompozitních materiálů k jejímu překlopení potřebujete vynaložit 17krát více energie než u klasické brankové konstrukce a ani její případný pád nemůže nikoho vážněji zranit,“ doplnil slova starosty oblastní manažer společnosti E.ON Lukáš Svoboda. V rámci projektu tak bylo předáno již dvacet párů těchto bezpečných branek. Energetická společnost E.ON je pomohla instalovat nejen na hřiště fotbalových klubů, ale také do škol a na sportoviště pro širokou veřejnost.Nejlepší hráč Přemysl Jemelík ČAFC Židenice
Nejlepší střelec Marián Banda FC Sparta Brno
Nejlepší brankář Šárka Vyhlídová SK Řečkovice

Konečné pořadí týmů1 ČAFC Židenice Brno
2 FC Zbrojovka Brno, a.s.
3 FC Sparta Brno
4 SK Tuřany
5 TJ Tatran Starý Lískovec
6 FC Medlánky
7 SK Líšeň
8 AFK Tišnov
9 TJ Sokol Brno - Obřany
10 Sokol Těšany
11 SL Šlapanice
12 SK Řečkovice

09.05.2011 09:20:33 | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< na úvod

Profil

Jméno: ČAFC Židenice
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články

Info pro všechny návšt...
Závěrečná 2010/2011
Turnaj Třebíč
Rakousko Scheiblingkir...
Turnaj FA Bratislava

Rubriky

Všechny rubriky
Výsledky zápasů sezóna 2010/2011
Tabulka střelců 2010/2011
Vizitky hráčů sezona 2010/2011
Rozpis zápasů
Tréninky
Hráči
Realizační tým
Plánované Turnaje 2010/2011
Úspěchy a neúspěchy
Turnaje sezóna 2009/2010
Turnaje sezóna 2008/2009
Soustředění
Statistiky- historie i součastnost
Výsledky Historie
Halové ligy a dlouhodobé turnaje hala

Odkazy

Fotoalbum- naše fotky
Oficialní stránky klubu
Diskuzní fórum
Starší přípravka A- tabulka
Mladší přípravka A- tabulka

Archiv


Fotoalbum


RSS

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se